Telefon
+90 212 220 28 58
E-mail
info@bostelekom.com.tr
EN
Acil Anons ve Alarm Çözümleri | BOS Telekom Teknoloji A.Ş
news

Acil Anons ve Alarm Çözümleri

Acil Anons

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri bilgisayar programları ile entegre edilebilen, otomatik yayınları belirli zamanlama özellikleri ile topluluğa belli aralıklarla otomatik anonslarla geçebileceğiniz sistemlerdir.
Bu sistemler acil bir durumda otomatik olarak devreye girebilme özelliklerine sahiptir. Acil anons ve seslendirme sistemleri deprem, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi olumsuz durumlarda topluluğu herhangi bir tehlike anında uyarmaya yaramaktadır.
Günümüzde artık akıllı binalarda bina ve insan güvenliği için merkezi seslendirme ve anons sistemleri kullanılmakta ve yangın algılama, ihbar sistemi gibi özelliklerle birlikte çalıştırılmaktadır.
Acil anons ve seslendirme sistemleri yüksek kapasiteli mekanlar için gereksinim halinde olup bunlar otel, fabrika, hastane, okul, kamu binaları, sosyal tesisler vb. şeklinde sıralanabilir.
Örneğin acil anons ve seslendirme sistemi yangın ihbar sistemi ile entegre halinde çalışabilmektedir.
Acil bir durumda otomatik olarak devreye giren sistem yangın büyümeden mekandan hızla uzaklaşmamızı sağlar. Otomatik olarak acil bir durumda devreye girebilir. Bu da yangın büyümeden, mekandan insanların güvenli bir şekilde tahliyesi için zaman kazandırmaktadır.


Alarm Sistemleri

Alarm sistemlerinde kullanılan ekipmanlar, güvenliği en üst düzeyde tutacak teknolojiler ile donatılmıştır. Güvenlik sisteminin üst düzey performans ile çalışabilmesi için projeye uygun olan ürünün tercih edilmesi gerekmektedir.
Alarm sistemleri kullanıldığı alanlara ve mekânlara göre seçilmelidir. Tercih edilen ürünlerin montajı doğru biçimde yapılmalıdır. Bu sistemler bütünü ile belirli aralıklarla gerekli test ve kontrollerden geçirilmelidir.

© 2021 BOS Telekom Teknoloji A.Ş | Tüm Hakları Saklıdır.